Opinie o Nas
NOWOCZESNE I KLASYCZNE MEBLE Z LITEGO DREWNA
...jest pusty
Strona główna

Jak dobrać szafkę pod telewizor? Odpowiadamy na 7 najczęstszych pytań.

Poszukujesz szafki pod telewizor? Nie wiesz jaki model, rozmiar i rodzaj wybrać? W ofercie jest wiele modeli różniących się pod względem szerokości, układu, koloru i stylu. Dobór odpowiedniego modelu to kwestia indywidualnych preferencji jak i potrzeb. Aby dobrać jak najbardziej dopasowany model do naszego wnętrza trzeba odpowiedzieć sobie na klika zasadniczych pytań. Mamy nadzieje że poniże najczęściej nadawane pytania wśród klientów pomogą Tobie w wyborze.

Jaką szerokość powinna mieć szafka pod telewizor?

Odpowiednia szerokość szafki powinna być dostosowana do danej wielkości telewizora. Najlepszy wyborem będzie kiedy szerokość szafki będzie większa o 20-30 cm od szerokości telewizora. Przy takim założeniu krawędź telewizora nie powinna wystawać poza obręb mebla co pozwoli uniknąć zahaczenia o jego krawędź.

Jaką szerokość powinien mieć mebel, przy telewizorze 65 cali?

Przyjmując, że szafka powinna być większa o 20 -30 cm od telewizora, przy czym jego szerokość przy 65 calach wynosi około 145 cm to szafka powinna mieć rozmiar od 165 do 180 cm. Oczywiście jeśli zamierzamy stawiać coś obok telewizora np. dodatkowe głośnik, konsolę czy dekorację może ona być większa. Idąc tą dedukcją przy telewizorach o mniejszej ilości cali np. 50 cali wystarczy nam szafka o szerokości 150cm. Im mniejsza ilość cali tym szafka może być mniejsza.

Jaka duża powinna być szafka rtv przy 75 calach?

Według schematu szafka przy telewizorze 75 cali lub więcej powinna osiągać szerokość około 190-200 cm, tak aby krawędzie ekranu nie wystawały poza obręb szafki. W naszym sklepie internetowym mamy dostępne szafki o szerokości 200 cm które dodatkowo mają otwarta półkę na sprzęt audio.

Jaka wysokość szafki pod telewizor jest najlepsza?

Wysokość szafki powinna być uzależniona od kilku czynników tj. wielkości telewizora, odległość od telewizora a miejscem w którym siedzi oglądający, wysokością na ścianie, na której skupia się nasz wzrok patrząc w miejsce w którym docelowa ma stać telewizor. Biorąc wszystko to pod uwagę w miejscu gdzie pada nasz wzrok powinien być środek ekranu. Biorąc pod uwagę fakt czy telewizor będzie stał bezpośrednio na meblu czy też wysiał nad nim możemy sobie wyliczyć jaka wysokość szafki byłaby dla nas najbardziej optymalna. Większość szafek RTV osiąga wysokość między 40-75 cm. Idąc tym schematem im większy telewizor tym szafka powinna być trochę niższa, o ile odległość od odbiornika nie jest zbyt duża.

Jak schować kable od sprzętu za szafką rtv?

Aby udogodnić naszym klientom i w pełni wykorzystać potencjał mebli rtv, przy otwartych półkach zostały zastosowane otwory na kable umieszczone w tylnej ściance mebla, lub w przypadku niektórych modeli, półki pod szafką nie posiadają tylnej ścianki co ułatwia przeprowadzenie kabli do gniazda za szafką. Przy większych szafka które mają otwartą półkę przez całą jej szerokość często stosuje się dwa oddzielne otwory, tak aby nie ciągnąć kabli po półce i z łatwością wyprowadzić je na jej tył.

W jakim stylu powinna być szafka do danego wnętrza?

Dla osób które doceniają minimalistyczny prosty styl, ale jednocześnie cenią sobie solidność i trwałość drewnianych mebli najlepszym wyborem będą szafki z kolekcji OSLO lub idąc bardziej w skandynawskie wnętrza dobrym wyborem będą komody rtv z kolekcji HAGA. Do klasycznych tradycyjnych wnętrz w kontynentalnym stylu idealnym produktem do takiego pomieszczenia będą modele z kolekcji LONDON charakteryzujące się dekoracyjnymi zdobieniami w pięknym odcieniu ciepłego brązu. Jeśli natomiast stawiasz na styl bardziej rustykalny, boho czy prowansalski to kolekcja NEW YORK zdecydowanie jest dla Ciebie. Występują one w dwóch odcieniach naturalnym drewnie mango oraz bardziej ciepłym toffi. Przy wnętrzach w stylu loft dobrze będą współgrać meble z kolekcji ZEN. 
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.